Vážení hráči a uživatelé addonu DXE,

od poslední verze se nahromadilo mnoho oprav, z nichž některé uvedu níže. Zároveň jsem v DXE realizoval pár vlastních nápadů, které, doufám, addon posunou dále.

Novinky

Podkategorie a řazení pro Alerty

Již nějakou dobu jsem přemýšlel nad tím, jak více zpřehlednit nastavení alertů a warningů u bossů ve smyslu hledání té správné položky. Jsou případy, jako jsou bossové v 5-man dungeonech, které obsahují 5 warningů nebo timerů dohromady a zorientovat se v tom není složité, ale pak jsou tu raid bossové jako je třeba Ragnaros, kde takových položek je přes 40 a za stavu nedávného se v tom orientovalo velmi obtížně. V tomto updatu jsem se to rozhodl změnit a vylepšit situaci pomocí dvou mechanizmů.

V prvé řadě jsem přidal do jádra addonu i do modulů podporu pro to, aby se jednotlivé položky konečně řadily podle toho, jak to zvolím v modulech. Dovolilo mi to jednotlivé timery a warningy seřadit chronologicky tak, aby byly více logicky u sebe a v přehlednějším pořadí.

Srovnejte původní variantu vlevo a současnou vpravo.

Toto opatření ale nevyřeší bosse s mnoha položkami a proto jsem se tyto problematické moduly rozhodl dále rozdělit na logické celky, které pomohou lépe najít položku, kterou hráč hledá. Obvykle se jedná o dělení podle fází, případně podle bossů (když je jich v encounteru více).

Věřím, že opatření vlastního řazení budou považovat všichni za vhodné, ale v případě, že by se někomu nezalíbilo dělení do podskupin, je možné tento mechanizmus vypnout a to v:

Options > Globals > Extra Encounter Subcategories

Povolení dle role

Další novinkou je možnost povolit položky v sekcích Alerts, Raid Icons, Announces, Arrows nebo Windows na základě Vaší role v raidu. Díky tomuto nastavení bude možné snáze zamezit tomu, aby se některé timery anebo warningy objevovaly, pokud bude hráč v roli DPS nebo se naopak objevovaly pouze v roli tanka.

Toto nastavení je možné pouze v Advanced módu a pro jeho aktivaci stačí zatrhnout role, pro které má být položka povolena.

Radar Circle Options

Poté, co jsem do DXE přidal výběr barvy kruhů na radaru v modulu bosse, bylo na čase dát tuto kontrolu i uživateli. Od této verze je tedy možné pro radar circles, které boss modul používá měnit barvu na libovolnou, na výchozí zelenou nebo kruhy u daného bosse úplně vypnout.

Cílem je především více zviditelnit kruhy ve stavu „SAFE“ , které se zelenou barvou splývaly s texturou samotného radaru. Nyní můžou být v této fázi např. fialové. Ve stavu „DANGER“ zůstávají kruhy vždy červené.

Vylepšení

  • Funkce AutoGossip již nebude automaticky vybírat dialog u NPC, které hráči nabízí interakci s questem.
  • Po zapnutí funkce Show Anchors v Options bude hráč vidět pozici pouze pro zvolenou metodu určování vzdálenosti. Má-li hráč vybraný radar, bude zobrazován pouze rám pro přesun radaru.

Opravy

  • Opraveny nerfnutné timery z 4.1 na 4.2 content patch.
  • Opraven Lua error: „Font not set“

Firelands

Majordomo Staghelm

  • Opraven timer pro Leaping Flames a Flame Scythe.
  • Opraveno spouštění Leaping Flames at me Warning tak, aby se spouštěl již při začátku skoku.
  • Přidány radar circle pro debuff Searing Seeds.

The Bastion of Twilight

Halfus Wyrmbreaker

  • Nahrazeny boss emoty pro release draků DXE warningy.

Download

Verze 3.3 10 pro Apollo 1 / Apollo 2

Závěr

Děkuji opět jednotlivcům, kteří se mi s nalezenými nedostatky ozvali. Pokud se Vám moje práce na DXE líbí, zvažte mě podpořit hvězdama v sekci Příspěvek na vývoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *