New features

RDF Invite timer – Přidává speciální timer přímo pod okno RDF pozváky, který zobrazuje:

 • kolik času zbývá k potvrzení nabídky RDF party
 • kolik lidí již nabídku přijalo (aniž by hráč sám musel potvrzovat)
 • přehraje zvuk „procnutí“ RDFka i když má člověk vypnuté zvuky přes CTRL+S

Custom Sounds System – Přepracoval jsem systém zvuků, který nyní nabízí možnost přidat si vlastní zvuky na základě:

 • URL – adresa v herních souborech (např. „Sound\Doodad\BellTollAlliance.wav“)
 • SoundKitID – ID lze dohledat na WoWHeadu v rozsáhlé knihovně (ne všechny zvuky jsou ale k dispozici v Cataclysm verzi a pochází z vyšších datadisků)

Pro vysvětlení jak Sound system v DXE funguje:

Zdrojový soubor / SoundKitID > Sound Label > Warningy a Timery

Toto provázání efektivně znamená, že lze hromadně změnit zvuk pro konkrétní Sound Label a všechny Warningy a Timery budou mít tento zvuk změněný,

Countdown Voice Pack – Jak je tomu i u DBM nebo BigWigs, adaptoval jsem pro DXE Overwatch Voice Pack, díky kterému si může hráč zvolit jiný z odpočtových hlasů. Taktéž lze nastavit různé odpočtové hlasy pro standardní timery, pull timer a i LFG timer.

Role Check Protection – Tuto funkci jsem již představil v addonu GreghouseStyle, ale nyní bude taktéž součástí DXE. Funkce ochrany proti Role Checku (která vznikla v reakci na trolly, kteří Role Check bez potřebných práv spouštěli pomocí LUA funkce) zahrnuje:

 • Vypsání (pouze do chatu hráče) jména osoby, která vyvolala Role Check
 • Pokud Role Check vyvolá hráč, který není Raid Leader ani Assist:
  • Má-li již hráč vybránu roli, automaticky potvrdí Role Check (dialog se ani nezobrazí).
 • Pokud je Role Check vyvolán regulérně, přehraje se ROLE_CHECK zvuk (lze jej přehrát i vypnout nastavením na „None“ v Sounds > Sound Label / Sound File association.

Battleground-style Pull Countdown – Pokud se někomu zalíbil in-game odpočet, který odstartovává battlegroundy nebo arény, nyní lze tento odpočet zapnout i pro „DBM pull“ odpočty (ty uvozovky jen z toho důvodu, že se pull odpočtu takto standardně říká, DBM k tomu zapotřebí skutečně není :-))

Součástí tohoto odpočtu je i možnost filtrovat odpočet v Raid Warningu, který na jednu stranu vizuálně zasahuje do velkého odpočtu a na druhou stranu přehrává Raid Warning zvuk, který překrývá zvuk odpočtu a jejich kombinace může působit rušivě.

 

Automatic Cinematics Skipping – Adaptoval jsem do DXE systém automatického přeskakování vybraných cinematicků, které jsou v Instance modulech definované. Tento systém umožňuje automaticky přeskočit cinematic, který hráč alespoň jednou viděl, případně si již předem může nastavit, aby se daný cinematic přeskakoval i při prvním shlédnutí nebo je naopak nikdy nepřeskakovat. Vzhledem k tomu, že se DXE věnuje dungeonům a raidům, tak se aktuálně systém (ačkoliv jich hra obsahuje mnohem více) týká těchto cinematiců:

 • Throne of the Tides – Ozumat flees
 • Firelands – Sulfuron Span

Pro nastavení je nejprve nutné načíst modul daného dungeonu.

Major fixes

Lord Rhyolith

 • Magma Flows Warning – již je aktivován pouze, když je reálně Magma Flows spuštěno z vulkánu

Ragnaros

 • Odpočet začátku 2. a 3. fáze – během mezifází je nyní přesně kalkulován i s ohledem na casty Engulfing Flames a World in Flames
 • Při spuštění mezifáze je nyní indikována strana, do které Ragnaros zaboří kladivo (jedná se o individální warning, který lze vypnout)

Minor improvements

 • Legion-style defeat frame nyní zahrnuje portréty bossů z Dungeon journalu. Pokud by se vám postranní ikony nelíbily, lze je skrýt prostřednictvím Special > Victory Announcement > Legion Frame.

 • Přidán příkaz /dxe leave, který je zkrácením pro spuštění funkce leavnutí party/raidu. Využití tohoto příkazu je především v situaci, kdy člověk zůstane posledním v RDF/RHoT partě a zmizí mu tlačítko Leave party z kontextové nabídky. Díky tomu nemusí člověk používat Hearthstone nebo jiné teleporty a standardně se vrátí na původní místo, jakoby použil „Leave party“.
 • Přidán příkaz /dxe disband, který automatizovaně rozpustí raid (odebere všechny jeho členy). Na jednu stranu je tato procedura známá z jiných addonů, na druhou stranu v DXE tuto funkci bude moci použít pouze Raid Leader / Party Leader.
 • U warningů, které se řídí limitem stacků, lze nyní nastavit konkrétně u daného warningu, jaká takto hranice je (v reakci na Firelands spelly, kde každý je zvyklý stackovat se na jiné množství stacků)

Kompletní seznam fixů a změn si můžete pročíst v samostatném Changelogu (PDF), který přikládám jako obvykle k addonu samotnému.

DOWNLOAD verzi 635 | 3.1 (Soubor ZIP)

V rámci tohoto updatu bych rád poděkoval hráči Blazingfury za spolupráci při testování addonu a věcnou diskusi k implementovaným featurám.

S návrhy, připomínkami a nalezenými chybami a bugy se na mě obracejte ideálně ve hře na postavách uvedených výše v sekci O mně nebo prostřednictvím Twinstar Fóra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *