Tento příspěvek se týká nově vydané verze DXE konkrétně 3.2 – 2, ve které, kromě několika maličkostí, přibyla do modulu pro Dragon Soul s novou podporou jádra addonu nová funkčnost u bosse Ultraxiona.

U tohoto encounteru se na heroickou obtížnost musí raid domluvit na tom, které 3 páry (u 10-členné skupiny) nebo 3 skupiny 5 hráčů (u 25-členné skupiny) budou zůstávat v twilight realmu, aby absorbovali damage od Hour of Twilight. Na rozdíl od normal módu zde ale jmenované skupiny rotují. Aby bylo snazší udržovat pořádek v tom, kdo kdy zůstává, přidal jsem pro Ultraxiona možnost nastavit si, jaké bude složení oněch 3 skupin.

Ve výchozím nastavení jsou možnosti změnit tyto priority nedostupné, neboť se celá funkčnost aktivuje tak, že hráč povolí v sekci Announces položku RW:Hour of Twilight Priorities, jež reprezentuje Raid Warning, který oznamuje jména hráčů, kteří zůstávají. Smyslem je to, aby tuto funkci měl svou volbou zapnutou pouze raid leader (potažmo raid assist), který bude této funkce využívat a priority určovat. Jakmile je Raid Warning v Announces povolen, lze nastavit nejprve s jakým časovým předstihem se má aktuálně preferovaná skupina vyhlásit. Níže je pak možné vybrat konkrétní hráče. Nastavení obsahuje pro každou ze 3 skupin celkem 5 kolonek, ale pro 10-man (heroic) budou k dispozici pouze první 2, ostatní jsou společně s prvními dvěma určeny pro 25-man (heroic). Pomocí tlačítka „Send Setup Priorities as a Raid message“ lze kliknutím poslat zvolené nastavení priorit do raid chatu, kde si hráči můžou přečíst, ve které skupině se nachází.

Ač bych preferoval, aby byly nicky v Raid Warningu zbarveny podle classy hráče, technicky toho dosáhnout nejde, a proto pro lidi, kteří budou tuto a pozdější verzi DXE mít je tu další funkčnost a to ta, že si můžou zvolit (jako výchozí je funkce zapnuta) vyfiltrovat tento konkrétní Raid Warning a místo něj mu leader s DXE bude vyvolávat klasický DXE warning, že příští Hour of Twighlight zůstává venku daný člověk, což je pro situace, kdy člověka ani tak moc nezajímá, kdo kdy zůstává a nechce se mu ty raid warningy stále číst. V takovou situaci se mu tedy zobrazí následující DXE warning:

Tento warning je standardně konfigurovatelný, jako všechny ostatní v DXE a stejně tak si jej může hráč i vypnout, pokud preferuje buď pouze mít informaci z Raid Warningu k dispozici a nebo nechce vůbec nic.

Chci zdůraznit, že tyto preference nastavuje pouze jeden zvolený člověk (musí být raid leader nebo raid assist, ostatní assisti a potenciálně raid leader funkci musí vypnout v sekci Announces, aby nedošlo k překrývání) a zbytek raidu se s tím zatěžovat nemusí, budou mu chodit buďto Raid Warningy nebo DXE Warningy.

Podobný mechanizmus jsem aplikoval i na jednoho z předchozích bossů Yor’sahja, kde bylo již v předchozí verzi 3.2 možné vybrat si priority pro barvu Oozy, která se zabíjí. Pro lidi s DXE se tato informace distribuovala mezi sebou automaticky, ale ostatní lidi měli smůlu a museli vycházet z toho, co se říká přímo v dané situaci. Nyní tedy tyto priority budou zasílány taktéž pomocí Raid Warningu a lidem s DXE se bude tento Raid Warning filtrovat a uvidí běžný DXE Warning jako původně a taktéž šipku k dané Ooze tak, jak na to byli doteď zvyklí.

Na obrázku výše lze porovnat, co při použití nové verze uvidí běžný člen raidu (horní část) a člen raidu s DXE (spodní část).

Za tip na Ultraxiona děkuju Audisovi, který mě o tuto funkcionalitu požádal, snažil jsem se to rozvinout tak, jak si myslím, že si DXE zaslouží a já doufám, že bude mít využití. To je k této verzi vše. Měl jsem potřebu to zde trochu více popsat, aby bylo jasné čeho lze využívat od verze 3.2 – 2 🙂

Progressu zdar a ozvu se opět až bude další novinka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *