Já osobně DXE používám už poměrně dlouhou dobu. Řekl bych že od června roku 2017 (přibližně). O DXE jsem se dozvěděl jednoduše tím, že jeden z hráčů u nás v raid partě ho používal místo DBM, které v té době používal prakticky každý v mém okolí.

Naše tehdejší guilda mívala vcelku problémy s progressem Firelands (normal i HC) a potřeboval jsem addon, který mi bude přesně ukazovat časy. Největší problém byl u ability Molten Seed, kterou měl Ragnaros posunutou o několik sekund. V té době jsem začínal slýchat od zmíněného spoluhráče a world chatu o addonu DXE, který má časy nastavené pro Twinstar a ne Offík.

Neváhal jsem a DXE jsem hned vyzkoušel. Než jsem si zvykl na jiné zvuky tak jsem s DXE měl problém, pamatuji si když jsem během HC Shannoxe vybral 3 trapy protože jsem si neuvědomil, že alarm zní jinak než u DBM. Naštěstí po pár raidech jsem si naprosto zvykl a nyní bych se už k DBM nevrátil. Možnost nastavení různých zvuků pro ability bossů a zároveň  přesné časy jsou skvělá pomůcka každého kdo na Twinu hraje PvE.

I když jsem na PvE používal DXE tak jsem měl pořád připravené DBM. DBM se mi hodilo pro hlášení časů v PvP, protože to tehdy DXE ještě neumělo. Nyní s tím problém není a DBM nemá absolutně využitá. Poslední věc co mi chybí je hlášení abilit ve starších datadiscích, nejvíce ve WotLK raidech. I když chápu že přidávat tuto možnost by bylo naprosto zbytečné vzhledem k tomu že by to zabralo velké množství času a skoro nikdo by tuto možnost nevyužíval. Pouze achievement hunteři bez života jako jsem já.

Raid Dragon Soul jsem s DBM addonem už neprošel takže nemůžu hodnotit jak funguje na této sezóně. S DXE jsem v DS problém neměl, takže nemám zapotřebí to zjišťovat. Líbí se mi i inovace, které vymýšlíte jako například nápad s úpravou radaru na Madness (Radar lines).

Myslím, že v dnešní době využívá podstatně větší část DXE než tomu bylo v letech 2017+-. Nemám sice žádná statistická data, ale minimálně mě lidi neopravují když řeknu „Dávám DXE pull“ místo „DBM pull“. Addon má určitě potenciál a nevadilo by mi kdyby naprosto nahradil staré DBM, které se Twinstar změnám nikdy nepřizpůsobí.

Děkuji za skvělou pomůcku pro hráče na Twinstaru, odvádíš výtečnou práci!

Gaarasan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *