Vážení hráči a uživatelé addonu DXE,

po téměř dvou měsících jsem se rozhodl opět uvolnit opravy, novinky a vylepšení, které jsem do DXE za tu dobu přidal a o mnohé z nichž jste si sami napsali.

Novinky

Zrušení pull a break odpočtu

Opět jeden z nápadů, které jsem chtěl přidat dlouhodobě, ale nebylo jisté, zda je realizovatelný. Po nedávné dvojici požadavků Vás hráčů tímto směrem jsem se však rozhodl pokusit to zrealizovat – a povedlo se.

Od této verze je možné přerušit odpočet pullu a breaku a to nejen pro sebe, ale i pro ostatní hráče ve skupině. To je užitečné, pokud je vyhlášen neplatný pull nebo break a na vyhlášení nového se bude ještě čekat.

Jsou 2 možnosti jak pull / break zrušit:

 1. Příkazem v chatu
  • /dxe pull 0
  • /dxe break 0
 2. Kliknutím prostředním tlačítkem myši na ikonu Pull Countdown v Pane panelu DXE

Zrušení pullu / breaku může pomoci raidleaderovi a jeho asistům pomoct zrušit několikanásobné pully (příjdou-li od více lidí) a nastolit nový správný pull jak pro uživatele DXE tak pro uživatele DBM.

Bohužel, DBM se tímto nevzdá odpočtu pomocí raid warningu, pokud hráč pomocí DBM pull vyhlásil, ale lépe to s DXE bez spolupráce DBMka udělat nelze.

Opravy

Core

 • Opravena funkce kontroly role, která selhávala, když se pořadí načtení modulů jádra a options z nějakého důvodu obrátilo, což blokovalo DXE v mnoha směrech.

Alerts

 • Odpočet „Entering dungeon …“ se již nebude zobrazovat, když bude hráč uvnitř 5-man instance. Pozitivem je, že se tedy již nebude zobrazovat zbytečně, když budou hráči pomocí LFG systému opětovně dobírat hráče. Negativem je, že se nebude zobrazovat ani, když sám hráč bude vybrán LFG systémem do dungeonu a v dané chvíli bude sám v nějakém (byť i low-level) 5-man dungeonu.
 • Opraveno interní resetování barev, které při vytvoření nového okna (např. radaru) změnilo barvy aktuálních odpočtů na bílou a mělo řadu dalších vedlejších účinků.

Options

 • Opravena funkčnost nastavení „Cancel pull timer on pull“, která neplnila svou funkci.

Dragon Soul

Madness of Deathwing

 • Opraveno odebírání radar kruhu pro explodujícího parazita.

Wyrmrest Summit

 • Zredukován počet spouštěčů pro odpočet The Eye of Eternity portal. Hlášky NPC, od kterých se původně spouštění odvíjelo, se ukázaly být v náhodném pořadí s výjimkou těch prvních a těch posledních. Zkráceně řečeno, timer se objeví pouze tomu, kdo tam je mezi prvními a pak až krátce před otevřením portálu. V mezičase je odhad v podstatě hádání a proto jsem to odebral.

Firelands

Shanox

 • Přidán cooldown timer pro Face Rage. Tento odpočet se chová dynamičtěji, než ten z DBM. Pokud dojde k zmražení psa v trapě, tak se bere v úvahu, jestli se před Face Ragem stihne pes vysvobodit. Pokud to nestihne (je-li pes uvězněn méně než 10 sekund do skoku), tak se již ve chvíli jeho uvěznění odpočet zruší, protože je zřejmé, že ke skoku nedojde. V moment, kdy ke skoku mělo dojít se rozběhne odpočet nový.

Majordomo Staghelm

 • Opraveno odebírání radar circles pro Searing Seeds (retroaktivně opraveno již v předchozí verzi).

Ragnaros

 • Přidán warning po zabití Son of Flame v mezifázi hlásící zbývající počet.
 • Hand of Ragnaros coldown timer již nebude vyvoláván death knighty kopírujícími spell pomocí Dark Simulacrum.
 • Opraveno spouštění warningů pro Engulfing Flames.

Ostatní

 • Zaregistrován gossip pro aktivaci mostu za Balerocem, aby jej bylo možné automaticky aktivovat po kliknutí na orb.

The Deadmines

Glubtok

 • Warning a odpočet pro Blink již nebude spouštěn hráčskými mágy používajícími tento spell (/facepalm).

Download

Verze 3.3 11 pro Apollo 1 / Apollo 2

Závěr

Za podněty k dalším vylepšením děkuji a pokud se Vám moje práce na DXE líbí, zvažte mě podpořit hvězdama v sekci Příspěvek na vývoj, motivuje mě to k dalšímu vývoji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *